Star Wars: Squadrons predstavený novým gameplay trailerom

Takmer 6 minútový trailer nám predstaví kampaň, multiplayer i samotné súboje v Star Wars: Squadrons.

Len v pondelok nám EA predstavilo Star Wars: Squadrons prvým cinematic trailerom, a dnes sme sa dočkali plného predstavenia hry.

V kampani pre jedného hráča budeme hrať za dve postavy. Každá z nich bude pilot, no na opačných stranách boja. Jeden bude lietať za Novú republiku, druhý za Impérium. Príbeh bude zasadený do obdobia po udalostiach z Return of the Jedi. Vidieť by sme tak mali aj známe tváre.

Trailer je v niektorých smeroch dosť detailný a presne nám hovorí, na akých strojoch budeme v hre lietať.

  • Fighters: TIE Fighter (Empire), X-Wing (New Republic)
  • Interceptors: TIE Interceptor (Empire), A-Wing (New Republic)
  • Support: TIE Reaper (Empire), U-Wing (New Republic)
  • Bomber: TIE Bomber (Empire), Y-Wing (New Republic)

Star Wars: Squadrons chce byť tým najprepracovanejším simulátorom Star Wars pilota vôbec. Kokpit je prepracovaný a tým najlepším hráčom ponúkne naozaj široké možnosti. Nebude to len o lietaní a strieľaní. V kokpite budete mať radar, manažovať si budete energiu pre štíty, zbrane a motor. Všetky tie šialené kúsky, ktoré piloti predvádzali vo filmoch, teraz budete môcť robiť vy sami. Viac detailov nájdete v traileri.

16 screenshotov z chystaného Star Wars: Squadrons

Samotný trailer nám bližšie predstavuje aj dva multiplayerové módy – Dogfights a Fleet Battles. Oba módy ponúkajú súboje 5 vs. 5 a tímová spolupráca v nich hrá kľúčovú rolu.

Názov Dogfights hovorí zrejme sám za seba. Zato Fleet Battles ponúkne zápas, ktorý bude mať viacero fáz. V tej prvej to bude obyčajný dogfights zápas. V ďalšej pôjde o zničenie dvoch menších lodí, zatiaľ čo v tom poslednom budeme útočiť na hlavnú loď (Star Destroyer alebo Mon Calimari cruiser).

Trailer sa dotkol aj vecí, ktoré si budeme môcť odomknúť. V prvom rade pôjde o kozmetické veci ako farba a skin lode či dekorácie do kokpitu. V druhom rade si budeme odomykať rozličné vylepšenia pre lode, napríklad nové lasery, štíty či rakety. Skvelou správou je, že hra nebude mať žiadne lootboxy či mikrotransakcie. Všetky si teda odomykáte poctivým hraním.

Hra vyjde na PC (HW požiadavky), Playstation 4 a XBOX One 2. Októbra. Dobrou správou je, že na PC a PS4 budete môcť prejsť kompletne celú hru vo VR. O next-gen verzií nepadlo ani slovo.

Marek Jaroš

Mám 22 rokov a Gameware.eu je môj semestrálny projekt. A ak práve nehrám najnovšie pecky, tak ma nájdete na MatFyze kde študujem, alebo s mojou priateľkou Saši 🙂