Sony konečne ukázalo systém Playstation 5 konzoly

Necelý mesiac pred vydaním konečne vidíme, ako vyzerá systém na Playstation 5.

Sony si s niektorým vecami dáva skutočne načas. Informácie o Playstation 5 svojim budúcim zákazníkom dávkuje veľmi pomaly. Ale dnes, necelý mesiac pred vydaním, sme vôbec po prvýkrát mohli vidieť, ako vyzerá systém na ich next-gen konzole.

Sony verí, že váš čas na hranie je cenný

Jednou z hlavných premís, s ktorou dizajnéri v Sony pracovali znie takto: Váš čas na hranie je cenný a mal by byť zmysluplný. V praxi to znamená, že nové UX fičúri sú zamerané na váš herný zážitok. Ten by mal byť podľa ich slov viac zábavný, pohlcujúci, personalizovaný a sociálny.

Jednou z nových fičúr je Control Center. Odtiaľ budete mať na jedno stlačenie PS tlačidla prístup ku všetkému podstatnému. Všetko bez toho, aby ste museli opustiť hru. Ostatne, niečo podobné funguje aj na Playstation 4 a treba uznať, je to veľmi praktické.

Control Center bude obsahovať aj kartičky s obsahom, ktoré sú nazvané Activities. Tie vás majú preniesť bližšie k samotnej hre. Ukážu vám nové herné príležitosti, dovolia vám vrátiť sa späť k veciam, ktoré ste preskočili alebo rovno zapnúť level či výzvu, ktorú chcete aktuálne hrať.

Takto vám vývojári môžu dať sami radu, ako sa dostať k niektorým zberateľským predmetom v hre. Skvele to bolo odprezentované na príklade z hry Sackboy: A Big Adventure. Navyše, niektoré z týchto Activities si viete pripnúť rovno na obraz vďaka picture-in-picture módu.

Dizajnéri tak isto prekopali navigáciu v systéme, prepínanie medzi hrami či pripájanie sa do online zápasov s vašimi známimi. V podstate hovoria, že to spravili preto, lebo veria, že čím menej čakáte na odozvu systému, tým viac času vám ostane na hranie.

Dobrou správou je aj to, že PS Store je teraz plne integrovaný do systému. Každopádne, dnes sme dostali len prvý pohľad na systém. Ak chcete vedieť viac, určite si pozrite 11 minútové video nižšie, v ktorom je všetko skvelo vysvetlené.

Marek Jaroš

Mám 22 rokov a Gameware.eu je môj semestrálny projekt. A ak práve nehrám najnovšie pecky, tak ma nájdete na MatFyze kde študujem, alebo s mojou priateľkou Saši 🙂