Šok! Sony stiahlo The Last of Us Part 2 z predaja!

Naughty Dog s The Last of Us Part 2 zažíva krušné časy.

Koronavírus. Ten momentálne vo svete spôsobuje chaos a neistotu. A presne tie isté pocity zrejme zažívajú aj v Sony, pokiaľ príde na vydanie chystaného pokřacovaniaThe Last of Us série. Mala to byť jedna z posledných veľkých exkluzivít pre Playstation 4. Labutia pieseň.

Avšak, všetko nasvedčuje tomu, že to bude úplne inak. Totižto, ešte včera sme vás informovali o tom, že Sony a Naughty Dog rozmýšľajú, ako s takmer dokončenou hrou naložiť. A vyzerá to tak, že niečo sa začína diať.

Náplasť na bolesť. 14 nových screenshotov z The Last of Us Part 2

Sony zo svojho PS Store kompletne stiahlo hry Iron Man VR a The Last of Us Part 2. Presne tie dve hry, ktoré len pred pár dňami z logistických dôvodov odložilo. Navyše, predobjednávky oboch hier refunduje. Pri TLOU 2 nám z toho vychádza len jeden jediný možný scenár.

Sony hru v Novembri bude predávať ako launch titul pre Playstation 5. Totižto, hra bola odložená už dvakrát a v podstate je jedno, či ju vydajú v Auguste, alebo v Novembri. Pri štarte Playstation 5 by tak Sony do rúk dostala obrovský system seller, ktorý by určite pomohol zdvihnúť predaje.

Je to síce len naša domnienka, no zo všetkých možných scenárov je tá najpravdepodobnejšia. Hra je podľa slov Neila Druckmanna hotové. Mesiace navyše by im dovolili hru pripraviť na vydanie na Playstation 5. Natívne 4K, 60fps, či možné zapracovanie ray-tracingu.

Marek Jaroš

Mám 22 rokov a Gameware.eu je môj semestrálny projekt. A ak práve nehrám najnovšie pecky, tak ma nájdete na MatFyze kde študujem, alebo s mojou priateľkou Saši 🙂