Andrzej Sapkowski sa konečne udobril so štúdiom CD Projekt Red

Autorovi Zaklínača sa podarilo vyjednať novú dohodu s vývojármi hier.

CD Projekt oficiálnym oznámením potvrdil, že vzťahy s Andrzejom Sapkowskim sa konečne podarilo urovnať. Obe strany podpísali novú dohodu, ktorou posilňujú svoje, v minulosti napäté vzťahy.

Nová dohoda vraj kompletne uspokojuje obe strany, ako vývojárske štúdo, tak aj autora knižnej ságy a univerza Zaklínača. Dohoda rieši nie len aktuálne spory, ale aj minulé – predpokladá sa teda, že Sapkowski dostal vyplatené peniaze, alebo percento z tržieb Zaklínača. Spoločnosť dokonca na Zaklínača získala nové práva, môže ísť o práva na tvorbu štvrtej hry, ale aj nejakého merchandisu, stolových hier a komixov.

Finálny trailer na seriál Zaklínač je vonku, bude to GoT killer?

Prečo vlastne celý spor vznikol? Andrzej Sapkowski žiadal od štúdia 60 miliónov zlotych po tom, aké úspešné boli predaje hier Zaklínača. Keď CD projekt túto značku od Sapkowskeho kupovalo, tan chcel peniaze na ruku a neveril, že hry budú úspešné. CD Projekt ale predal viac ako 35 miliónov kusov a Sapkowski začal žiadať novú peňažnú náhradu za licenciu.

CD Projekt v roku 2018 odmietli vyplatiť mu 60 miliónov. Autor kníh METRO – Dmitry Glughovsky označil Sapkowskeho za arogantného zmrda.